KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17277037
nr 1727 7037
Gottfrid Lård
(1895-1981), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1927,31x38 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm
Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 29 september 2025
kl 18:37:38
800 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
Gottfrid Lård
Läs mer om Gottfrid Lård