KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17277037

nr 1727 7037

Gottfrid Lård

(1895-1981), Sverige

Akvarell, Signerad, daterad 1927,31x38 cm, yttermått inklusive ram: 47x55 cm

Gottfrid Lård, svensk bildkonstnär född 1895, död 1981.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 29 september 2025
kl 18:37:38

Gottfrid Lård

Läs mer om Gottfrid Lård